Raf Sistemleri

Raf Sistemleri

Son Güncelleme Ağustos 30th, 2022 at 04:31 pm

Mağaza raf sistemleri ihtiyaca göre ahşap ve metal malzemeler kullanılarak üretilir. Hem firmalara hem de yaşam alanlarına sunulan bu hizmetler, ortamın daha verimli kullanılmasına yardımcı olur. Bunun yanı sıra görsel bakımdan da zenginlik katar.

Her ihtiyaca göre tasarlanabilen depo rafı sistemleri, farklı boyutlara sahip şekilde üretilmektedir. Birinci sınıf malzemelerin kullanılması ve kaliteli işçiliğin sonucu olarak çok ağır nesneleri bile taşıyabilmektedir. Destek ve ek yerlerinde olan cıvatalar ile ürünün dayanıklılığı arttırılarak, sistemin devrilmesine karşı önlemler alınır.

Bunun yanı sıra çelik iskeletler üzerine güçlendirilmiş vidalar ile sabitlenerek güvenilir bir yapı oluşturulur. Böylece ahşap ve metal raf sistemi deprem gibi doğal afetlere karşı dayanıklı bir şekilde kullanılabilir

Raf Sistemleri Özellikleri

Ahşap ve metal raf sistemi yük taşıma değerleri göz önünde bulundurularak tasarlanır. Bu nedenle standart yapıları bulunmaz. Sıklıkla metallerde gri, ahşaplarda ise kahverengi tonları tercih edilse de farklı renk çözümleri de vardır. Bu bakımdan müşteriler ortamın tasarımına en uygun kararları verebilir.

Raf sistemleri kolay bir şekilde temizlenebildiği için hijyenik bir ortam oluşturmaya yardımcı olmaktadır. Bunun yanı sıra paslanmaya ve küflenmeye karşı dayanıklı bir yapıya sahiptir. Bu nedenle uzun yıllar problemsiz bir şekilde kullanılabilir.

Depo raf sistemi kalınlık oranları müşterilerin ihtiyacına ve kullanacakları yere göre farklılık gösterir. Ancak ana hatları ile 0,70 ile 2 mm kalınlık arasında imal edilmektedir. Derinlikleri de yine ürünlere göre değişir. Ancak 31 cm’den başlayarak artmaktadır.

Raf Sistemi Çeşitleri

Raf sistemleri farklı seçeneklere sahiptir. Depo rafı modelleri genellikle 55 ile 120 kilo arasında yük taşıması için özel bir şekilde imal edilmektedir. Ayakları 1.5 ile 2.00, raf tablaları ise 0.70, 1.00, 1.5 ve 2.00 mm olarak imal edilir. Ancak bu müşterilerin gereksinimlerine göre değişebilen yapıdadır.

Ahşap ve metal raf sistemi arasında arşiv rafları da yer almaktadır. Bunlar cıvata ve somun kullanılarak L profillere tablaların bağlanması ile oluşturulur. Genellikle ayak yükseklikleri 200, 250, 300, 350 ve 400 cm olarak tasarlanır. Ancak yine gereksinimlere göre arttırılıp azaltılabilmektedir.

Raf sistemlerinin kullanım amacı ne olursa olsun hareketsiz kalması için sabitlenebilmektedir. Bunun yanı sıra arzu edilirse duvara sabitlenmesi de mümkün olmaktadır.

Çelik Depo Raf Sistemleri

Ev ve mağazalarda bulunan depo rafı sistemleri ortamı daha kullanışlı bir hale getirmek için yararlanılır. Her ortamın gereksinimi farklılık göstereceği için bunlar standart değil özel bir yapıda imal edilmektedir.

Temel olarak bunlar ağır ve hafif olarak iki yük kapasitesi ile imal edilir. Dolayısıyla ilk olarak taşınacak ürünler anlaşılmaktadır. Üretim de ardından buna göre gerçekleşir. Eğer raf tablalarının taşıyacağı yük fazla ise kalın, az ise ince şekilde imal edilmektedir.

Eğer talep edilirse depo raf sistemi duvara bağlantı yapılmaksızın, ayakta durabilmektedir. Tercih edilirse raflar birbirine ya da duvara sabitlenerek, daha güvenilir bir yapı oluşturulabilmektedir. Benzer şekilde duvara monte edilen sistemler de mevcuttur.

Raf Sistemi Avantajları Neler?

Ev ve mağaza raf sistemleri her ortamda kullanılabilen yapıdadır. Tasarımlar kullanılacakları yere göre özel bir şekilde çizilerek üretim yapılır. Bu sistemler sayesinde tüm ürünlere ve nesnelere kolay bir şekilde erişmek ve kullanmak mümkün hale gelir.

Mağazalarda kullanılan sistemlerde ise birden fazla ürün, müşterilere sorunsuz bir şekilde sergilenebilmektedir. Tüm bunlar aynı zamanda etrafta yer alan ürün ve eşya fazlalığını ortadan kaldırdığı için hareket alanını da maksimuma çıkartır.

Aydema tarafından sunulan ahşap ve metal raf sistemleri gereksinimlerinize göre oluşturularak size sağlanmaktadır.

Yoruma Kapalı.